Brambory pomáhají květinám: Aby řezané květiny tak rychle neodkvetly, vložíme do vody rozkrojený brambor. Stonky květin by se jej měli dotýkat. Tak vydrží řezané květiny 2x tak dlouho.
Bez rezu: Zrezivělé zahradní nářadí bude jako nové, jestliže zrezivělá místa několikrát potřeme petrolejem a poté vyčistíme drátěným kartáčem.
Obaly od vajec: Místo kupování obalů pro vysev použijeme papírové obaly od vajec. Po vyklíčení semen je můžeme v zahradě dokonce spolu zasadit, poněvadž se po nějaké době rozpadnou.
Lístky čaje: Zbytky vylouhovaného čaje pomáhají uspořit hnojivo. Jednoduše je přimícháme do zeminy, určené pro rostliny. Použijeme-li těchto zbytků čaje do mulčovací vrstvy u růží, budou ochráněny před plísněmi.
Výtažek z tabáku: Nedopalky cigaret nahrazují v mnohých případech prostředky proti škůdcům rostlin. Do litru vody namočíme přes noc 5 nedopalků cigaret. Příští den přecedíme, přidáme trochu alkoholu a trochu mazlavého mýdla. Tím škůdce na napadané rostlině postříkáme a rostliny se zregenerují. Ale pozor, tento tabákový výluh je i pro lidi jedovatý.
Kávová sedlina: Nakypřuje zeminu a může udržovat vodu jako rašelina. Obsah filtru na kávu shromažďujeme a při přesazování pokojových rostlin je přidáváme do zeminy.
Minerální voda: Rovněž nespotřebovanou minerální vodu nevyléváme, ale použijeme ji k zalévání pokojových rostlin.
Květináče: Zvápenatělá místa na květináči odstraníme, namočíme-li je přes noc do octové vody.