Nahnilý citron: nevyhazujeme jej, výborně se jím čistí měděné nádobí. Silně posypaný solí čistí smaltované vany a podobně. Vanu je ovšem potřeba dobře opláchnout teplými mydlinkami a vodou.
Strouhaný křen: když jej pokape lžičkou citronové šťávy, zachová si pěknou bílou barvu. Do vody, ve které vaříme rýži nebo žampiony, přidáme pár kapek citronové šťávy; rýže zůstane bílá a žampiony neztmavnou.
Šťavnaté drůbeží maso: aby zůstalo šťavnaté, potřeme je předpečením citronovou šťávou. Posolíme jej až před koncem pečení.
Čerstvé maso: chráníme je před mouchami tím, že je potřeme citronem. Maso pak také déle vzdoruje zkáze. Citron nemá vliv na jeho chuť a jim potřené maso je křehčí.
Citronová šťáva smíchaná se solí: zbavuje železo rzi. Proto zrezivělé předměty ošetříme tímto způsobem, pak je do sucha hadříkem vytřeme a posléze mírně potřeme olejem.
Kůra vymačkaného citronu: poslouží při čištění keramických obkladaček, popřípadě zdí natřených olejovou barvou. Plocha se tře vnitřní stranou kůry, nechá se chvíli působit a pak se vyleští.
Lesk na kožené obuvi: obnovíme pomocí citronové šťávy tak, že šťávu naneseme na obuv, necháme zaschnout a potom dobře přeleštíme. Proceduru však nesmíme často opakovat, abychom nepoškodili povrch obuvi.