UTÍKÁ TI MLÉKO: Při svařování se mléko nesrazí, když do něj přidáš kostku cukru nebo nádobu před vařením vypláchneš vodou. Mléko při dosažení bodu varu nevzkypí,potřeš-li okraj hrnce pečlivě tukem.Aby mléko nezkyslo dej do 1 litru kostku cukru , nebo v něm rozmíchat špetku sody bikarbony. Stejného výsledku docílíš když do nádoby vložíš čerstvý list křenu.
TAJEMSTVÍ AROMA KÁVY: Čerstvě umletá káva nám bude déle vonět, když ji nasypeme do dobře těsnící nádoby a ihned dáme do chladničky.Ráno si pak odsypeme jen takové množství které obvykle spotřebujeme.
URČITĚ BEZ ŠKRALOUPU: Aby se ti na omáčce neudělal škraloup, který není ani dobrý, ani estetický, napíchni na vidličku malý kousek másla a několikrát jim přejeď po povrchu omáčky.Uvidíš ,škraloup se neudělá.
CHUŤ I BARVU POLÉVKY: Polévku z kostí nebo malého kousku masa zlepšíme, dáme-li do ní vařit neoloupanou malou, v tuku do zlatova opečenou cibulku.
KŘEHKOST A VLÁČNOST: Docílíme u smažených vepřových řízků tím, že je po usmažení na chvíli prohřejeme v pařáku na knedlíky.
UZENINY NEVAŘÍME VE VODĚ: Uzeniny urovnáme na pařák a necháme je pomalu prohřívat. Budou jako z udírny.
PŘÍLIŠ BLEDÝ ŽLOUTEK: Žloutek ztmavne přidáme-li špetku soli.
HROZINKY: Hrozinky nebo jiné drobné sušené ovoce nejdříve obalíme v cukru a potom teprve dáváme do těsta, neklesnou ke dnu.
CITRÓNOVÁ ŠTÁVA S VODOU: Osvěží ráno nalačno váš organismus a vyčistí žaludeční šťávy.
STARŠÍ VLŠSKÉ OŘECHY: Vložíme do osolené vody na pět dnů. Jádra se pak lehce vylupují a mají lepší chuť
DÁVÁME LI DO TĚSTA JEN ŽLOUTKY: Přidáme k nim lžíci horké vody a dobře rozšleháme. Těsto bude měkčí a křehčí.